Unul dintre vectorii principali ai succesului nostru este legat de modul în care construim echipa noastră. Convingerea noastră este că acesta este un proces în care obiectivul principal este de a construi valoare pe termen lung mai degrabă decât de a acoperi necesităţile de moment ale companiei, în funcţie de proiectele pe care le desfăşoară.
Ne plac oamenii talentaţi şi putem dezvolta aptitudini prin cursuri de pregătire, dar ceea ce apreciem cel mai mult sunt valorile, pentru că acestea nu pot fi învăţate. De aceea, angajăm oameni în funcţie de gradul în care împărtăşesc valorile noastre, valori precum atenţia faţă de experienţa clientului, îmbunătăţirea performanţei şi expertizei printr-un proces continuu de învăţare, dedicaţie, încredere în progres.

Rezultatul este că avem un proces de recrutare continuu, alegând oamenii care au aceeaşi atitudine ca noi, care vor să îşi maximizeze performanţa prin învăţare, care au o atitudine dedicată şi care nu renunţă niciodată la visele lor. În cifre din domeniul resurselor umane, aceste lucruri se traduc şi într-o rată scăzută de rotaţie a personalului, pentru că oamenii pe care îi angajăm se potrivesc profilului companiei.

ACCOUNT MANAGER

Candidatul ideal:

  • Experiență în vanzări în domeniul IT minim 2 ani
  • Cunostințe solide în domeniul IT (produse/piață)
  • Capacitate de organizare și planificare
  • Bune abilități de comunicare și interrelaționare
  • Abilitați de persuasiune și convingere
  • Cunostințe de limba engleză la nivel avansat (scris/vorbit/citit)

Responsabilități:

  • Vinde și promovează produsele IT din oferta companiei
  • Identifică și contactează potențialii clienți și dezvoltă legături permanente cu aceștia
  • Implementează strategia de vânzări a companiei
  • Incheie și urmărește derularea contractelor
  • Asigură suport tehnic
  • Întreține relațiile cu partenerii și clienții
  • Oferă soluții optime clienților
  • Identifică potențial pentru extinderea afacerii
  • Promovează brandul în segmentul online/offline

Beneficii:

  • Șansa de a face parte dintr-o echipa tanară, dinamică și profesionistă
  • Salariu atractiv și bonusuri în funcție de realizări.